Apie akademiją

Dalios Kutkaitės meninės gimnastikos akademija duris atvėrė 2015 metais. Veiklą pradėjusi nuo darbo su pačiomis mažiausiomis sportininkėmis, šiandien akademija jau gali džiaugtis savo auklėtinių tobulėjimu bei pirmaisiais pasiekimais. Nors visapusiškai vertinti akademijos veiklą bus galima praėjus dar ne vieneriems metams, pirmosioms gimnastėms pabaigus visą akademijos programą, tačiau akademijos administracija ir treneriai tiki, kad čia diegiama sistema sudaro sąlygas visoms to norinčioms ne tik siekti sportinių aukštumų, bet ir sveikai gyventi bei propaguoti sveiką gyvenimo būdą, susirasti bendraminčių ir draugų, prasmingai leisti laiką bei būti gracingoms, pasitempusioms ir sveikoms.

 

Kertinė Dalios Kutkaitės meninės gimnastikos akademijos sistemos dalis yra pradinio rengimo grupės. Šiose grupėse sportuoja visos pradedančios gimnastės, veikla jose grindžiama universalių, bazinių įgūdžių atskleidimu ir tobulinimu, vaikų sudominimu menine gimnastika. Šiose grupėse tobulinamos ne tik mergaičių fizinės savybės (lankstumas, koordinacija, greitis, šoklumas ir kt. ), bet ir muzikalumas, meniškumas, įvedami choreografijos elementai. Mergaitės taip pat pradeda savo pažintį su gimnastikos įrankiais. Akademijoje pradinis rengimas trunka 2-4 metus. Kelis kartus per metus vyksta šių grupių mergaičių pasirodymai. Treniruotės vyksta 2-3 kartus per savaitę.

 

Pabaigusios pradinio rengimo grupes mergaitės toliau sportuoja pagrindinio rengimo grupėse, o gabiausios, darbščiausios ir rodančios didžiausią norą ir pastangas atrenkamos į sportinio meistriškumo grupes.

 

Taip pat akademijoje treniruojasi ir nuolatos tobulinasi Lietuvos rinktinės narės. Akademija savo veikloje ypatingą reikšmę teikia ne tik sportininkių ugdymui, ji siekia suburti visus visuomenės narius, neabejingus meninei gimnastikai ir akademijos vizijai, jos idėjoms ir vertybėms. Dėl šios priežasties akademija ypatingą dėmesį skiria mergaičių ugdymui ne tik sporto salėje, tačiau ir už jos ribų – akademijos auklėtinės ir jų tėveliais, broliai, seserys bei kiti šeimos nariai yra skatinami susiburti ir bendrauti, būti aktyvūs ir prisidėti prie akademijos veiklos. Galime nuoširdžiai pasidžiaugti, jog ši akademijos idėja yra susilaukusi ypatingai palankaus vertinimo, ir akademijos auklėtinių, jų šeimos narių bei akademijos trenerių bei personalo bendravimas netelpa į jokius griežtai formalius paslaugos teikėjo ir gavėjo santykius bei yra grindžiami bendruomeniškumu, pagarba ir nuoširdžiu supratimu, kad mus vienija bendras tikslas.