Dalia Kutkaitė CUP

2017 metų turnyras

Siekdama meninės gimnastikos populiarinimo, 2017 metų spalio 5 d. buvo suorganizuotas jau trečiasis Tarptautinis meninės gimnastikos turnyras „Dalia Kutkaite Vilnius CUP 2017“. 2016 m. metais šis turnyras pirmą kartą vyko Siemens arenoje, Vilniuje, ir sulaukė didelio tiek pasaulinio lygio sportininkių (turnyre dalyvavo net 6 sportininkės pasaulinio meninės gimnastikos sportininkių reitingo TOP-20), tiek ir žiūrovų (renginys transliuotas LRT Kultūra kanalu (žiūrimumas – virš 100 tūkstančių žiūrovų), turnyrą arenoje stebėjo virš 2000 žiūrovų) susidomėjimo bei teigiamų įvertinimų.

Organizuojant 2017 metų turnyrą, buvo keliamas tikslas su šia sporto šaka supažindinti dar didesnį ratą žiūrovų, ypatingai akcentuojant ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus iš visos Lietuvos. Taip pat buvo siekiama didinti renginio prestižą, užtikrinti maksimalų pasaulio meninės gimnastikos elito bei Lietuvos sportininkių dalyvavimą turnyre, tobulinti organizacinius gebėjimus bei materialinę bazę.

„Šio turnyro sėkmė ir tarp pasaulinio garso sportininkių pelnytas vardas yra įrodymas, kad meninė gimnastika Lietuvoje populiarėja, tuo labai džiaugiuosi. Žmonės iš naujo atranda, o kai kurie tik pradeda susipažinti ir pamatyti neapsakomą šio sporto grožį“, – sako turnyro sumanytoja ir organizatorė Dalia Kutkaitė.

Meninės gimnastikos gerbėjai sostinėje išvydo tikrus stebuklus per pasirodymus kuriančią Pasaulio ir Europos čempionę Aleksandrą Soldatovą iš Rusijos, šių čempionatų prizininkę iš Bulgarijos Nevianą Vladinovą, taip pat nemažiau tituluotą baltarusę Ekateriną Galkiną ir daugelį kitų šio sporto profesionalių. Renginio žiūrovai sulaukė nepamirštamą beveik keturių valandų reginį. Turnyro metu sportininkės atliko savo sportines programas (pratimai su 4 skirtingais įrankiais), o renginį vainikavo užburianti jų atliekamos parodomosios meninės (Gala) gimnastikos programa.

2016 metų turnyras

2016 m. spalio 22 d. įvyko antrasis tarptautinis Dalios Kutkaitės meninės gimnastikos turnyras Dalia Kutkaitė Vilnius CUP 2016.
Pirmasis turnyras buvo surengtas 2015 metais. Jis labai sudomino žiūrovus, meninės gimnastikos svečių šalių specialistus, sporto organizatorius bei rėmėjus, kas tapo geru startu rimtesniam požiūriui į šią gražią moterišką sporto šaką mūsų šalyje. Šis turnyras yra įtrauktas į FIG kalendorių, kas parodo tarptautinės gimnastikos federacijos gerą įvertinimą.

Antrą kartą vykdant šį turnyrą užaugo dalyvaujančių šalių skaičius. Turnyras persikėlė į didžiąją areną. Be kovos dėl medalių, kurioje matėme keturis pratimus su lanku, kamuoliu, kuokelėmis ir kaspinu, žiūrovai taip pat sulaukė užburiančio šou Gala koncerto su pasaulio žvaigždėmis: Anna Rizatdinova, Arina ir Dina Averinomis, Viktorija Mazur, Viktorija Veinberg Filanovsky, Neviana Vladinova. Matėme Rio 2016 Olimpinių žaidynių prizininkes, finalininkes ir dalyves.

2015 metų turnyras

2015 metais buvo surengtas pirmasis Dalios Kutkaitės vardo tarptautinis meninės gimnastikos turnyras Dalia Kutkaitė CUP. Šis turnyras buvo itin sėkmingas, jame dalyvavo nemažai užsienio šalių jaunųjų gimnasčių. Po turnyro organizatorė sulaukė labai daug itin palankių ir šiltų atsiliepimų iš dalyvių, svečių, meninės gimnastikos specialistų bei rėmėjų, todėl buvo pradėta galvoti ir planuoti apie didesnio mąsto, aukštesnio lygio renginį, kuris galėtų patenkinti didelį žiūrovų susidomėjimą šia sporto šaka. Šis turnyras yra įtrauktas į Tarptautinės gimnastikos federacijos (FIG) oficialų varžybų kalendorių, tai parodo tarptautinės gimnastikos federacijos gerą įvertinimą bei turnyro pripažinimą.