Dalia Kutkaitė CUP 2017

2017 metų turnyras

Siekdama meninės gimnastikos populiarinimo, 2017 metų spalio 5 d. buvo suorganizuotas jau trečiasis Tarptautinis meninės gimnastikos turnyras „Dalia Kutkaite Vilnius CUP 2017“. 2016 m. metais šis turnyras pirmą kartą vyko Siemens arenoje, Vilniuje, ir sulaukė didelio tiek pasaulinio lygio sportininkių (turnyre dalyvavo net 6 sportininkės pasaulinio meninės gimnastikos sportininkių reitingo TOP-20), tiek ir žiūrovų (renginys transliuotas LRT Kultūra kanalu (žiūrimumas – virš 100 tūkstančių žiūrovų), turnyrą arenoje stebėjo virš 2000 žiūrovų) susidomėjimo bei teigiamų įvertinimų.

Organizuojant 2017 metų turnyrą, buvo keliamas tikslas su šia sporto šaka supažindinti dar didesnį ratą žiūrovų, ypatingai akcentuojant ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus iš visos Lietuvos. Taip pat buvo siekiama didinti renginio prestižą, užtikrinti maksimalų pasaulio meninės gimnastikos elito bei Lietuvos sportininkių dalyvavimą turnyre, tobulinti organizacinius gebėjimus bei materialinę bazę.

„Šio turnyro sėkmė ir tarp pasaulinio garso sportininkių pelnytas vardas yra įrodymas, kad meninė gimnastika Lietuvoje populiarėja, tuo labai džiaugiuosi. Žmonės iš naujo atranda, o kai kurie tik pradeda susipažinti ir pamatyti neapsakomą šio sporto grožį“, – sako turnyro sumanytoja ir organizatorė Dalia Kutkaitė.

Meninės gimnastikos gerbėjai sostinėje išvydo tikrus stebuklus per pasirodymus kuriančią Pasaulio ir Europos čempionę Aleksandrą Soldatovą iš Rusijos, šių čempionatų prizininkę iš Bulgarijos Nevianą Vladinovą, taip pat nemažiau tituluotą baltarusę Ekateriną Galkiną ir daugelį kitų šio sporto profesionalių. Renginio žiūrovai sulaukė nepamirštamą beveik keturių valandų reginį. Turnyro metu sportininkės atliko savo sportines programas (pratimai su 4 skirtingais įrankiais), o renginį vainikavo užburianti jų atliekamos parodomosios meninės (Gala) gimnastikos programa.