Sportas ir menas – du viename: tai užburia ir įtraukia

Elegancija, kūno plastika, grožis, muzika, sporto ir meno dermė – visa tai meninė gimnastika dovanoja ir jos besimokančioms mergaitėms, ir jų pasirodymus stebintiems žiūrovams.

Į meninės gimnastikos užsiėmimus mažąsias (pradedant 3-6 metukų) sostinės mergaites pernai rugpjūtį pradėjusi įgyvendinti projektą „Meninės gimnastikos užsiėmimai – sveikatai, saviraiškai ir pasitikėjimui“ pakvietė dar 2015 m. veiklą pradėjusi vienos garsiausių ir tituluočiausių Lietuvos sportininkų – Dalios Kutkaitės meninės gimnastikos akademija.

Nuo rugpjūčio iki rugpjūčio. Nuo vaikų vasaros stovyklos Druskininkuose iki intensyvios fizinio pasirengimo dienos stovyklos su kviestiniais treneriais. Šimtai užsiėmimų, valandų sporto salėje ir prieš kompiuterių ekranus karantino metu. Pažintis su įrankiais: lankais, šokdynėmis, kamuoliais, naujos aprangos. Patyrusių ekspertų atsakymai į klausimus, kaip turi valgyti sportuojantis vaikas ir jo šeima, kokius įgūdžius ir įpročius reikia ugdyti, kad būtų pasiektas svarbus visiems tikslas: kad vaikas augtų stiprus, pasitikintis savimi, sveikas, lankstus, judrus.

 

„Projektas – tai galimybė įgyvendinti naujas idėjas, tikslus. Tačiau tai ir iššūkis, nes niekada nežinai, kas gali nutikti. Mums teko susidurti tikrai su nemažais iššūkiais: pandemija, karantinu, draudimais organizuoti renginius, uždarytas mokyklų sporto sales ir kt. Vis tik kiekvienas iššūkis – puiki pamoka. Turėjome mokytis ieškoti naujų būdų, galimybių, užsiėmimus kėlėme į virtualią erdvę. Tai lėmė, jog sutvirtėjome kaip komanda, turėjome daugiau tartis, bendrauti. Tiek užsiėmimus vedusios trenerės, tiek mergaitės, tiek jų tėvai,“ – sako projekto vadovė Dalia Kutkaitė, džiaugdamasi, jog vis tik nepaisant visko, projekto pagrindinis tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, supažindinti ir sužavėti viena gražiausių sporto šakų – menine gimnastika – pasiektas.

 

 

Užsiėmimuose projekto laikotarpiu dalyvavo daugiau nei 160 mergaičių – per 50 iš jų tai buvo pirmoji pažintis su menine gimnastika. Bendras veiklas, renginius padėjo organizuoti dalyvių šeimos nariai, tad projektas skatino ir savanorystę.

„Visada jaudina, kai mažos mergaitės, išvydusios gimnasčių pasirodymą, tarsi apsąla. Muzika, sudėtingi judesiai, grakštumas, laikysena – tai užburia ir pagimdo norą to išmokti pačioms. Todėl labai smagu, kad dar pernai rugsėjį organizuotose atvirų durų dienose sulaukėme didžiulio srauto tėvelių su vaikais. Meninė gimnastika Lietuvoje dar tik ieško deramo sporto institucijų dėmesio, tačiau visuomenės susidomėjimas vis auga. Todėl turime vilčių, jog įveikus pandemiją, sporto salėse sulauksime dar daugiau mažųjų vilniečių. Poreikis ir paklausa – akivaizdūs,“ – džiaugiasi projekte dirbusios trenerės Dalia, Natalija ir Gabija.

 

O ką gi apie meninę gimnastiką mano projekto dalyvės – mergaitės, kurios tik pradėjo lankyti užsiėmimus ir tos, kurios treniruojasi jau ne pirmus metus?

Milda: kad išmokčiau vieną judesį ar pratimą, reikia daug laiko, pastabų ir darbo. Bet treniruotėse aš susirandu daug draugių, jos mane palaiko.

Ūla: man labai patinka, nes galima sportuoti su įvairiais įrankiais, išmokti naujų pratimų.

Mėta: sportas moko ištvermės, kantrybės, siekti tikslų, atrasti vis kažką naujo.

Greta: man patinka dalyvauti varžybose. Gimnastės yra labai lanksčios, gražūs jų kostiumėliai ir pats sportas gražus.

Milda: meninė gimnastika man patinka dėl akrobatinių elementų, lankstumo lavinimo, gražūs pratimai su įrankiais ir muzika. Tai labai mergaitiškas sportas, kuris kūną daro lankstų, geros laikysenos.

Laura: man patinka gimnastika, nes mergaitės būna sportiškos, susirandame naujų draugių, išmokstame naujų bei nežinomų pratimų.

Grytė: gimnasčių labai graži figūra ir laikysena. Jos lieknos ir stiprios. Sportuoti patinka, nes išmokstu atlikti sudėtingus judesius.

Mintė: nors reikia labai daug dirbti ir treniruotis, bet kai išmoksti padaryti kažką sudėtingo, net nepajauti. Man labai patinka jausmas po pasirodymo, kai jau būna ramu ir galiu džiaugtis. Norėčiau, kad daugiau mergaičių lankytų meninę gimnastiką.

 

Projektas „Meninės gimnastikos užsiėmimai – sveikatai, saviraiškai ir pasitikėjimui“ yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.