Vilniaus vardą garsinti ruošiamos aukšto sportinio meistriškumo gimnastės!

Meninė gimnastika, viena iš populiariausių pasaulyje moterų sporto šakų dėl elegancijos, sporto ir meno dermės, Lietuvoje populiarėja, tačiau parengti aukšto meistriškumo sportininkes aukščiausio rango Lietuvos bei tarptautinėms varžyboms dar labai trūksta pagrindinių bazinių dalykų – tinkamų patalpų, įrangos, augančios jaunųjų sportininkių kartos varžybinės patirties tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje erdvėje.

Jau septintus metus Vilniuje veikianti VšĮ Dalios Kutkaitės meninės gimnastikos akademija užsiėmimus organizuoja ir į juos kviečia mergaites nuo 4–5 metų amžiaus. Ugdymo sistema leidžia vaikams ne tik aktyviai leisti laisvalaikį, ugdyti šios sporto šakos gebėjimus, plastiką, gracingumą, bet ir surasti talentingus, motyvuotus vaikus ir juos nukreipti aukšto sportinio meistriškumo keliu.

2022 m. Dalios Kutkaitės meninės gimnastikos akademija startuoja su projektu „Vilnius – tarptautinio meninės gimnastikos turnyro Dalia Kutkaitė CUP sostinė“!

Projektas, bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis, vyks ištisus metus, o jo tikslas yra visų pirma užtikrinti tinkamas patalpas ir rengti aukšto sportinio meistriškumo meninės gimnastikos jaunosios kartos sportininkes atstovauti Vilniui ir Lietuvai, o metų pabaigoje, lapkritį, sostinėje surengti tarptautinį turnyrą DALIOS KUTKAITĖS CUP 2022.
Projekto metu, atšilus orams, Vilniaus miesto viešose erdvėse vyks ir vieši renginiai, kurių metu jaunosios sportininkės demonstruos įvairius elementus su įvairiais gimnastikos įrankiais, kvies pažiūrėti, prisijungti ir pamėginti visus norinčius.

Tačiau svarbiausia, jog išnuomojus meninės gimnastikos sporto šakos reikalavimams atitinkančias patalpas ir įsigijus būtinos įrangos, sportininkės daug ir sunkiai dirba. Jau dabar ruošiamasi Lietuvos Respublikos taurės varžyboms, vaikų čempionatui, net keliems užsienio turnyrams. Vyksta intensyvios 4 val. trukmės treniruotės 6 kartus per savaitę aukšto sportinio meistriškumo sportininkėms, o ugdant vaikų ir jaunučių grupės gimnastes ir rengiant jas aukštam sportiniam meistriškumui – 3 val. trukmės treniruotės 5 kartus per savaitę.

„Be sunkaus darbo, didelės kantrybės ir noro rezultatas neįmanomas. Su visa Akademijos trenerių komanda džiaugiamės, kad padedant Vilniaus miesto savivaldybei galime užtikrinti, kad jaunosios Vilniaus gimnastės gali treniruotis, tobulėti ir siekti vis aukštesnių tikslų. Institucinė parama yra labai svarbi, kaip ir pačių sportininkių užsidegimas, jų tėvelių palaikymas, bendra komandinė dvasia,“ – sako Akademijos įkūrėja, viena garsiausių Lietuvos sportininkių, meninės gimnastikos Europos bei Pasaulio čempionė Dalia Kutkaitė.